ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY - mzdové souvislosti v roce 2021

Z pohledu daně z příjmů právnických a fyzických osob a pojistného na veřejnoprávní pojištění.
Maximalizace výhod nepeněžního odměňování zaměstnanců. Praktické otázky poskytování jednotlivých benefitů. Jak se vyhnout nejčastějším chybám při poskytování benefitů.

Určeno pro zaměstnance HR oddělení a ekonomických oddělení, kteří rozhodují nebo činí doporučení vrcholovému vedení společnosti v oblasti odměňování zaměstnanců, zejména o jeho formě, motivačních složkách a zaměřují se na výši nákladů v odměňování zaměstnanců.

Cíl: Absolvováním semináře získáte přehled o současné úpravě odměňování zaměstnanců prostřednictvím poskytovaných peněžních i nepeněžních plnění včetně benefitů z pohledu daně z příjmů právnických i fyzických osob, pojistného na veřejnoprávní pojištění.
Dále získáte přehled o problémech, které se mohou v praxi vyskytnout, a možnosti jejich řešení.
S lektorkou a ostatními účastníky si budete moci předat zkušenosti z praxe v otevřené diskuzi.

Obsah:
* Detailní informace k obvyklým peněžním i nepeněžním plněním za výkon práce a to včetně benefitů poskytovaných zaměstnavatelem zaměstnanci s praktickým řešením – prémie, bonusy, odměny
* Náhrady obdržené v souvislosti s výkonem práce
* Naturální příjmy
* Příspěvek na stravování versus stravné
* „Stravenkový“ paušál
* Poskytnutí rekreace/zájezdu a možnosti sportovního a kulturního vyžití, zdravotní péče
* Kurzy, školení, školné pro zaměstnance či rodinné příslušníky
* Mateřské školky – příspěvek na mateřskou školku versus školkovné z pohledu slevy na dani u zaměstnance
* Doprava zaměstnanců do zaměstnání
* Přechodné ubytování zaměstnanců – uplatnění osvobození dle zákona o dani z příjmů
* Příspěvek na penzijní a životní připojištění poskytované zaměstnavatelem
* Služební automobil používaný k soukromým účelům
* Výrobky a služby za cenu nižší než obvyklou poskytované zaměstnancům
* Salary/bonus salary sacrifice
* Pojištění odpovědnosti členů statutárních orgánů a další příjmy dle zákona o dani z příjmů členů statutárních orgánů
* Home office
* Mzdový list a evidence poskytování benefitů zaměstnancům
* Diskuze a zodpovězení konkrétních dotazů

ZAMĚSTNANECKÉ BENEFITY - mzdové souvislosti v roce 2021

25.6.2021  Praha 2 Upřesnující informace k termínu

2 400 Kč + 21% DPH

Kontrola proti spamu. Kolik je tři a šest ? Součet zapište číslicemi.