Kurzem Vás provede Jaroslav Nedoma

Lektor informačních technologií Specializuji se na školení kancelářského balíčku MS Office. Kromě lektorství se věnuji tvorbě webů, specifickým…

Popis kurzu

Cíle kurzu

V tomto cyklu získáte přehled o většině oblastí aplikace Excel.
Objevíte možnosti funkcí a nástrojů, které vám byly pravděpodobně doposud skryty.
Ti, kteří pracují s obsáhlými tabulkami, se naučí využívat efektivní postupy při hromadném označování, filtrování a řazení dat. V detailním popisu nástrojů nezapomeneme na získávání dat pomocí nástrojů pro import, následnou analýzu dat a jejich prezentaci ve formě kontingenčních tabulek a grafů.

Určeno pro

Cyklus je určen všem, kteří chtějí významně pokročit při zvládání práce v programu Excel.

1. modul: 8. 7. 2018; 9:00–16:00
OPERACE PRO USNADNĚNÍ PRÁCE, FUNKCE
Adresace, základní funkce • vlastní formáty • kopírování na několik způsobů • zmnožené vstupy • posloupnosti, seznamy • funkce: statistické, logické, vyhledávací, textové...• definice názvu oblasti a práce s ní • následníci, předchůdci • maticové operace.

2. modul: 9. 7. 2018; 9.00–16:00
HROMADNÉ ZÁZNAMY V MS EXCEL
Databázové nástroje MS Excel • databázové funkce • dynamické tabulky • kontingenční tabulky • filtrace dat (automatická, rozšířená) • databázové funkce.

3.modul: 15. 7. 2018; 9:00–16:00
GRAFY A DIAGRAMY
Základní grafy • dynamické grafy • histogramy • Ganttův diagram • více typů grafu v jednom,
• úprava grafu, vázání prvků na obsah buňky.

4.modul: 16. 7. 2018; 9:00–16:00
AUTOMATIZACE PRÁCE POMOCÍ MAKER
Typy maker • úpravy kódu maker • typické příklady zjednodušení práce (práce s listy, kontingenčními tabulkami...) • vlastní tabulkové funkce • jednoduché aplikace ve VBA.

Poznámka

Předpokladem vaší aktivní účasti je notebook, který si, prosím, přineste s sebou. Seminář je pro uživatele Excel počínaje verzí 2007.

Samozřejmostí je občerstvení, podkladové materiály a osvědčení o absolvování pro každého účastníka.

Letní škola Excelu je volný cyklus seminářů, které lze absolvovat i samostatně.

8.7.2019 –  16.7.2019  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontrola proti spamu. Kolik je devět a sedm ? Součet zapište číslicemi.