Využití potenciálu ESG v rámci minimalizace rizik a optimalizace příležitostí v rámci úspěšného řízení firmy a dlouhodobé tvorby hodnoty

Rizika a příležitosti spojená s ESG

Specializované kurzy

Seznam termínů

Rozsah: 7h (9.00 - 16.00)

Modul ESG rizika a příležitosti se zaměřuje na dopad rizikových oblastí v rámci ESG na podniky a zúčastněné strany. Účastníci se seznámí s různými riziky spojenými s ESG, kterým podniky čelí, včetně rizik souvisejících s udržitelností životního prostředí, sociální odpovědností a správou a řízením firem. To zahrnuje analýzu činnosti podniku, posouzení potenciálních dopadů otázek ESG a vypracování strategií pro zmírnění rizik. Kromě poznatků o rizicích ESG se účastníci také dozvědí, jak využít příležitosti které ESG přináší za účelem zlepšení konkurenceschopnosti, odolnosti a pověsti svého podniku. Kurz se bude zabývat osvědčenými postupy pro využití příležitostí ESG a poskytne účastníkům praktické poznatky a návody, jak tyto postupy využít ve vlastním podnikání.

Co mi kurz přinese?

Kurz poskytne komplexní vhled na dopady rizikových oblastí v rámci ESG na podniky a zúčastněné strany a naučí Vás, jak využívat příležitosti v oblasti ESG pro Vaši firmu.

Komu je kurz určený?

Manažerům v rozhodovacích funkcích, kteří si chtějí celou problematiku ESG přiblížit, ale i řadovým zaměstnancům na které bude mít ESG dopad.

Program kurzu

• Pochopit dopad rizikových oblastí v rámci ESG na podniky a zúčastněné strany
  • Posoudit a vyhodnotit ESG rizika pro konkrétní podnik
  • Naučit se využívat příležitosti v oblasti ESG pro konkrétní podnik
  • V rámci interaktivního workshopu budou účastníci pracovat na případové studii

Lektoři kurzu

doc. Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D.

Proděkan pro zahraniční vztahy a akademický ředitel mezinárodně oceňovaného programu CEMS na Fakultě podnikohospodářské, konzultant podnikové strategie se zaměřením na internacionalizaci a udržitelnost.

Ing. Natálie Badie, MIM

Doktorandka na Fakultě podnikohospodářské a konzultantka podnikové strategie se zaměřením na strategie růstu a udržitelnost.

Ing. Ivan Balogh, MIM

Doktorand na Fakultě podnikohospodářské a konzultant podnikové strategie se zaměřením na finance a udržitelnost.

Garant kurzu

Co je v ceně?

Certifikát o absolvování kurzu, studijní materiály, občerstvení.

Potřebujete poradit?

Chcete proškolit více osob ze své firmy? Nevyhovují vám naše vypsané termíny?
Rádi pro vás připravíme firemní školení na míru vašim potřebám.

Více informací o kurzech na míru.