BOZP aktuálně a prakticky

Kurzem Vás provede Mgr. Petr Kaňka

Absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obor environmentální geologie a geochemie životního prostředí. Je zakladatelem,…

Cíle kurzu

Lektor poskytne odborný výklad k hlavním legislativním požadavkům platným pro oblast BOZP, v aktuální podobě platné pro rok 2022.

Zdůrazněna budou úskalí a nejčastější chyby při plnění legislativních požadavků. Ve spolupráci s účastníky bude lektor navrhovat doporučení správné praxe, včetně prezentace vzorových formulářů a dokumentů. Účelem semináře je pomoci vám v dalším zlepšování BOZP a přesnějším a důslednějším naplňování požadavků stanovených právními předpisy.

Určeno pro

Vedoucím pracovníkům všech typů zaměstnaneckých subjektů, personalistům, odborně způsobilým osobám v plnění úkolů v prevenci rizik, interním auditorům, poradcům a dalším osobám, které zajišťují u zaměstnavatele problematiku BOZP.

• úvod do problematiky BOZP – definice pojmů, všeobecné požadavky,

• právní a ostatní předpisy – stručná charakteristika cca 20 neopomenutelných právních předpisů platných pro oblast BOZP,

• odpovědnosti, povinnosti a pravomoci – jak v organizaci rozdělit úlohy s problematikou BOZP, jakou roli má zaměstnavatel a jakou roli musí plnit OZO BOZP, kdo je vedoucí zaměstnanec a jaké má úlohy ve vztahu k zaměstnancům z pohledu BOZP, v jaké roli je zaměstnanec,

• odborná způsobilost, výcvik, komunikace a dokumentace – co mohu nebo musím u zaměstnanců při nástupu a případně i následně zjišťovat, co, jak, kdy a kým školit, jaká jsou hlavní úskalí školení zaměstnanců (délka a obsah školení, e-learning a školení BOZP), spoluúčast a komunikace o BOZP, způsoby řízení dokumentů BOZP,

• incidenty, pracovní úrazy a nápravná opatření – vyšetřování incidentů a pracovních úrazů, skoro-nehod, vzorové dokumenty pro lepší orientaci v problematice pracovních úrazů, hlavní zásady pro realizaci preventivních a nápravných opatření,

• řízení záznamů, prověrky a audity – jaké záznamy musíme uchovávat, kdo, kdy a kde musí provést prověrku BOZP dle § 108 odst. 5 ZP,

• upozornění na nejčastější nepřesnosti při naplňování legislativních požadavků.

Odpovědi na dotazy.

Poznámka

Pokud neobdržíme písemné storno, je objednavatel povinen uhradit plnou cenu dle zaslané objednávky/faktury (více v Obchodních podmínkách).

Používáme aplikaci ZOOM, není třeba její instalace.
Přístup do on-line učebny zasíláme spolu s prezentací den před konáním on-line výuky, a to zpravidla mezi 12:30 až 15:30.
Připojit se můžete z počítače i mobilu.
V průběhu můžete získat odpovědi na vaše dotazy.

Do 5 pracovních dnů (včetně) po skončení on-line výuky obdržíte e-mailem odkaz se záznamem s platností na 7 kalendářních dnů.

Po celou dobu konání lze využít naši technickou podporu (tel. 777 741 787), se vším vám pomůžeme.

Pořízení zvukového či obrazového záznamu on-line vysílání není povoleno.

On-line vysílání je realizováno společností 1. VOX a.s.

BOZP aktuálně a prakticky

16.12.2022  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a pět ? Součet zapište číslicemi.