DP-900 - Microsoft Azure Data Fundamentals (CZ)

Popis kurzu

V tomto kurzu se studenti seznámí se základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získají základní dovednosti v cloudových datových službách a osvojí si základní znalosti cloudových datových služeb v Microsoft Azure.

Studenti identifikují a popíší základní koncepty dat, jako jsou relační, nerelační, velká data a analytika, a prozkoumají, jak je tato technologie implementována v Microsoft Azure. Prozkoumají role, úkoly a odpovědnosti ve světě dat. Studenti prozkoumají nabídky relačních dat, zajišťují a nasazují relační databáze a dotazují se na relační data prostřednictvím cloudových datových řešení s Microsoft Azure. Prozkoumají nabídky nerelačních dat, zajišťují a nasazují nerelační databáze a nerelační datové obchody s Microsoft Azure. Studenti prozkoumají možnosti zpracování dostupné pro vytváření řešení pro analýzu dat v Azure. Prozkoumají Azure Synapse Analytics, Azure Databricks a Azure HDInsight. Studenti se naučí, co je Power BI, včetně jejích stavebních bloků a jak spolupracují.

Cíle kurzu

Po absolvování tohoto kurzu budete schopni:

• Popsat základní koncepty dat v Azure

• Vysvětlit pojmy relačních dat v Azure

• Vysvětlit pojmy nerelačních dat v Azure

• Identifikovat komponenty moderního datového skladu v Azure

Určeno pro

Tento kurz je určen pro jednotlivce, kteří se chtějí naučit základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získat základní dovednosti v cloudových datových službách a vybudovat si základní znalosti cloudových datových služeb v Microsoft Azure

Modul 1: Základní koncepty dat

Studenti se naučí základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získají základní dovednosti a znalosti o cloudových datových službách v Microsoft Azure. Studenti identifikují a popíšou základní koncepty dat, jako jsou relační, nerelační, velká data a analytika, a prozkoumají, jak je tato technologie implementována v Azure. Studenti prozkoumají role, úkoly a odpovědnosti ve světě dat.

• Základní koncepty dat

• Role a odpovědnosti ve světě dat

• Pojmy relačních dat

• Koncepty nerelačních dat

• Koncepty datové analýzy

Modul 2: Relační data v Azure

Studenti se naučí základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získají základní dovednosti a znalosti o cloudových datových službách v Microsoft Azure. Studenti prozkoumají nabídky relačních dat, zajistí a nasadí relační databáze a dotazují se na relační data prostřednictvím cloudových datových řešení s Azure.

• Relační datové služby v Azure

• Nasazení relačních služeb v Azure

• Dotaz na relační data v Azure

Modul 3: Nerelační data v Azure

Studenti se naučí základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získají základní dovednosti a znalosti o cloudových datových službách v Azure. Studenti prozkoumají nerelační datové služby, zajistí a nasadí nerelační databáze a nerelační datové obchody s Microsoft Azure.

• Nerelační datové služby v Azure

• Nasazení nerelačních datových služeb v Azure

• Správa nerelačních úložišť dat v Azure

Modul 4: Moderní analýza datových skladů v Azure

Studenti se naučí základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získají základní dovednosti a znalosti o cloudových datových službách v Azure. Studenti prozkoumají možnosti zpracování dostupné pro vytváření řešení pro analýzu dat v Azure. Studenti prozkoumají Azure Synapse Analytics, Azure Databricks a Azure HDInsight. Studenti se naučí, co je Power BI, včetně jejích stavebních bloků a jak spolupracují.

• Komponenty moderního datového skladu

• Příjem dat v Azure

• Ukládání a zpracování dat v Azure

• Začněte stavět s Power BI

Studijní materiály

Materiály jsou v elektronické podobě.

DP-900 - Microsoft Azure Data Fundamentals (CZ)

30.9.2021  Praha

12 000 Kč + 21% DPH

Kontrola proti spamu. Kolik je osm a tři ? Součet zapište číslicemi.