• e-mail: info@pckurzy.cz
  • mobil: +420 723 900 098
Počítačové kurzy a školení

MS Word II. - pokročilý kurz

Předpokládejme, že s Wordem již umíte pracovat. Umíte formátovat text, pracovat s tabulátory a třeba znáte i rozdíl mezi ENTER a SHIFT-ENTER. Přesto mohou nastat situace, kdy se některé pracovní postupy a nastavení ve Wordu zdají složité a takové trochu "skryté". Zde je pár příkladů:
Přejete si v dlouhém dokumentu automaticky vytvořit obsah na základě nadpisů kapitol? Přejete si používat styly, abyste mohli měnit formát jednotlivých částí dokumentu? Umíte rozdělit dokument na více oddílů? Nastavit číslování tak, aby první strana nebyla číslovaná a číslování bylo až od druhé stránky? Umíte používat hypertextové odkazy? Hodila by se Vám hromadná korespondence např. pro tisk na obálky a štítky?

Pokud Vás výběr témat zaujal, pak Vám nabízíme náš pokročilý kurz. Naučíte se na něm mimo jiné využívat program Word a jeho nástroje efektivně, důraz je kladen na pracovní postupy, případové studie a typické příklady administrativního a manažerského charakteru.

Podrobná osnova kurzu

Tento kurz nabízíme realizovat také formou zakázkového firemního školení v termínu dle dohody s firemním zákazníkem.

Termíny kurzu

Naše kurzy lze absolvovat ONLINE formou v libovolném vypsaném termínu. Naše učebny jsou vybaveny kvalitní audiovizuální technikou, školení vždy přenášíme i ONLINE. V přihlášce prosím uveďte, zda se zúčastníte na školení osobně, nebo zda se zúčastníte ONLINE.

V současné době bohužel nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Pokud máte zájem o tento kurz a nenašli jste termín, který by Vám vyhovoval, vyplňte a odešlete nám prosím následující poptávku po termínu. Pokusíme se kurz vypsat v termínu, který uvedete, a který bude vyhovovat Vám i dalším zájemcům.
Běžná cena tohoto kurzu je: 3 950.-  Kč bez DPH, 3 950.-  Kč včetně DPH, délka 1 den, celkem 8 výukových hodin.

Podrobná osnova

Krátké zopakování znalostí ze základního kurzu, navázání výkladu
Styly
- vytvoření nového stylu, různé možnosti vytvoření
- úprava existujícího stylu, vymazání stylu
- úprava textu na základě stylu
Práce s dlouhým dokumentem
- číslování nadpisů
- práce s oddíly, rozdělení dokumentu osnova
- různé číslování stránek v různých částech dokumentu
- automatické vytvoření obsahu na základě stylů nadpisů kapitol
Hromadná korespondence
- vytvoření šablony textu pro hromadnou korespondenci
- propojení se zdrojem dat
- vygenerování dokumentů s automaticky doplněnými údaji
- tisk - obálky, štítky
Obrázky, grafické nástroje, WordArt
- vkládání obrázků, titulky, odkazy na obrázky
- položky panelu nástrojů „Kreslení“
- vkládání různých grafických tvarů a objektů
- seskupení a oddělení objektů, orientace, zarovnání
- vztah objektů k ostatnímu textu, různé možnosti ukotvení a obtékání textu
- popisky obrázků
Formuláře
- použití panelu nástrojů „Formuláře“
- vkládání polí formuláře
- nastavení ochrany (zamknutí) formuláře
Spolupráce Wordu s jinými aplikacemi
- vložení tabulky, grafu z Excelu, rozdíl mezi „vložit“ a „vložit propojení“
Export a import textů do různých formátů
- publikování v PDF

Doporučené znalosti a návaznosti

Doporučené znalosti:

Účastníci tohoto kurzu by měli mít znalosti na úrovni kurzu MS Word I. - základní kurz. Předpokládáme tedy alespoň základní znalost práce s programem MS Word, základy vkládání textu, jeho formátování, práce s odstavci, tabulátory a dalšími nástroji a to alespoň na základní úrovni.

Poznámka:

Kurz je vhodný pro účastníky, kteří používají MS Word ve verzi 2019/2016/2013/2010/2007.

Před absolvováním tohoto kurzu doporučujeme absolvovat některý z těchto předcházejících kurzů:

MS Word I. - základní kurz

Po obsolvování tohoto kurzu můžete své znalosti dále rozšířit v některém z těchto navazujících kurzů:

MS Word - automatické vytváření dokumentů

Reference - hodnocení

Tento kurz zatím nehodnotil žádný účastník.