• e-mail: info@pckurzy.cz
  • mobil: +420 723 900 098
Počítačové kurzy a školení

SketchUp - 3D modelování - základní kurz

Program SketchUp je mimořádně silný nástroj pro běžné architektonické, urbanistické a interiérové vizualizace všeho druhu.

Jeho největší výhodou oproti konkurenčním produktům je možnost tvořit model v reálném čase (např. spolu se zákazníkem) a dále možnost model operativně upravovat dle přání. V kombinaci s relativně snadným ovládáním jde o velice perspektivní program zejména pro menší architektonická, nábytková nebo koupelnová studia.
Program funguje jako WYSIWYG – finální výstup je stejný jako obraz, který vidí uživatel na obrazovce. Odpadá tak časově zdlouhavé renderování, které není ve fázi studií a koncepčních skic nutné. Na druhé straně je také možné SketchUp využívat jen jako modelovací program a výsledný model dále renderovat v externích aplikacích a dosahovat tak výsledků srovnatelných s mnohem dražšími programy.

Absolvent kurzu se naučí komplexně ovládat program SketchUp, bude v něm schopen efektivně modelovat různé objekty a předměty. Dále bude umět tyto objekty kompletně texturovat integrovanými nebo vlastními texturami, bude umět vytvořit z modelu výstup v podobě rastrových obrazů nebo videa či animace/prezentace libovolného rozlišení. Součástí školení jsou i praktická cvičení věnovaná konkrétním příkladům z praxe. Studenti si na nich procvičí tvorbu základních prvků a sestav pro modelování interiérů i exteriérů.

Studentům našeho školení nabízíme podporu v jejich samostatné práci. Pokud si na školení donesete vlastní notebook (není podmínkou účasti), na kterém chcete program Sketchup používat, pomůžeme Vám s instalací programu a jeho základním nastavením a přizpůsobením pracovní plochy. Vaše první kroky v programu Sketchup tak budou rychlé a efektivní! :-)

Podrobná osnova kurzu

Tento kurz nabízíme realizovat také formou zakázkového firemního školení v termínu dle dohody s firemním zákazníkem.

Termíny kurzu

Naše kurzy lze absolvovat ONLINE formou v libovolném vypsaném termínu. Naše učebny jsou vybaveny kvalitní audiovizuální technikou, školení vždy přenášíme i ONLINE. V přihlášce prosím uveďte, zda se zúčastníte na školení osobně, nebo zda se zúčastníte ONLINE.

V současné době bohužel nejsou vypsány žádné termíny tohoto kurzu.

Pokud máte zájem o tento kurz a nenašli jste termín, který by Vám vyhovoval, vyplňte a odešlete nám prosím následující poptávku po termínu. Pokusíme se kurz vypsat v termínu, který uvedete, a který bude vyhovovat Vám i dalším zájemcům.
Běžná cena tohoto kurzu je: 6 900.-  Kč bez DPH, 6 900.-  Kč včetně DPH, délka 3 dny, celkem 15 výukových hodin.

Podrobná osnova

První den
1. Úvod do 3D modelování a práce s programem SketchUp
- Seznámení s programem
- Prostředí a hlavní určení SketchUpu
2. Kreslící nástroje
- Tužka, Obdélník, Oblouky, Kružnice, Prostorový obdélník, Čára od ruky
- Základní orientace v modelovacím prostoru
3. Editační nástroje
- Tlak/Tah, Tažení profilu po dráze, Ofset
4. Nástroj Výběr a manipulační nástroje
- Posun, Otáčení, Změna velikosti
- Kóty a popisky
- 3D text
5. Procvičení nástrojů na tvorbě jednoduché policové skříňky
6. Tvorba skupin a komponent
- Kdy skupina, kdy komponenta
- Vlastnosti komponent
- Ukládání komponent
7. Příklad - vytvoření jednoduché obdélníkové místnosti
- Přesné umisťování oken, dveří a nábytku (konstrukční čáry)
Druhý den
1. Opakování
- Tipy a triky při používání nástrojů
2. Práce s texturou
- Mapování textury na plochy
- Základní úpravy textury
- Pozicování textury
- Narovnání deformované textury
- Projekční textura
- Tvorba a ukládání vlastních textur
- Kombinování textur
3. Tvorba modelu podlaží z podkladového obrázku
4. Procvičování použití textur, vkládání a umisťování komponent
5. Základní pomocné pluginy
- Zrcadlení
- Úchopové body
- Zaoblení hran (Mirror, Anchor points, Round Corner)
Třetí den
1. Opakování
2. Práce s hladinami
3. Stíny, styly, řezy, pozice kamery
4. Tvorba výstupů
- Uložení do obrázku
- Tisk (perspektiva x paralelní pohled)
- Video
5. Práce s LayOutem
- Tvorba prezentace
6 Závěr, dotazy posluchačů

Doporučené znalosti a návaznosti

Doporučené znalosti:

Běžná práce na PC (běžné ovládání Windows, kopírování souborů, práce se složkami), dále práce s internetem (vyhledávání a ukládání obrázků, 3D modelů). Doporučená je také základní znalost problematiky rastrové a vektorové grafiky(*.jpg, *.bmp, *.dwg, *.dxf) a schopnost základních úprav bitmapových souborů (ořezávání, změna velikosti, atp.)

Poznámka:

Studentům našeho školení nabízíme podporu v jejich samostatné práci. Pokud si na školení donesete vlastní notebook (není podmínkou účasti na kurzu), na kterém chcete program Sketchup využívat, pomůžeme Vám s instalací programu a jeho základním nastavením a přizpůsobením pracovní plochy. Vaše první kroky v programu Sketchup tak budou rychlé a efektivní! :-)

Reference - hodnocení

Tento kurz zatím nehodnotil žádný účastník.