Understanding Cisco DataCenter Foundations

Kurzem Vás provede

Základní info

Cíle kurzu

- Toto školení má za cíl připravit účastníky na vykonávání základních činností v datových centrech. Účastníci se obeznámí s technologiemi datových center jako vPC a FEX a získají zkušenosti z oblasti sítí, virtualizace, SAN (Storage Area Network) a unified compute systémů (UCS). Školení také poskytuje úvod do Cisco ACI (Application Centric Infrastructure), automatizace a cloudových technologií. Účastníci dále získají praktické zkušenosti s konfigurací Cisco NX-OS (Nexus Operating System), Cisco UCS, VMware ESXi i s programabilitou těchto zařízení pomocí API. Toto školení také slouží jako před příprava pro další kurzy směrující k CCNP Data Center certifikaci.

Obsah kurzu

- Popis architektur datových center- Popis rodiny přepínačů Cisco Nexus a softwaru NX-OS- Popis L3 FHRP- Popis Cisco FEX- Popis Port Channelů a vPC- Popis virtualizace přepínačů- Popis virtualizace serverů- Popis virtualizace sítí- Úvod do SAN- Popis technologie Fiber Channel- Popis Cisco NPV módu a NPIV- Popis vylepšení ethernetu v datových centrech- Popis technologie FCoE- Popis komponentů Cisco UCS a UCS Manageru- Popis Cisco ACI- Popis Cloud Computingu

Předpoklady

- Dobré znalosti ze síťových protokolů, znalosti prostředí VMware, základní znalosti operačního systému Microsoft Windows.

Studijní materiály

Účastníci obdrží přístup k elektronické verzi studijních materiálů.

Understanding Cisco DataCenter Foundations

Vybraný termín:

23.8.2021 –  27.8.2021  Praha 8

Cena
64000 Kč
51200 Kč + 21 % DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je deset a sedm ? Součet zapište číslicemi.