Aktuální novinky českého e-Governmentu - zákon o právu na digitální služby, zákon o bankovní identitě, zákon kterým se mění zákony v souvislosti s elektronizací postupů orgánů veřejné moci, změny občanských průkazů, datových schránek a digitalizace zákon

Kurzem Vás provede Mgr. František Korbel, Ph.D. - Advokát, partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS v Praze. V letech 2007 – 2013 náměstek pro legislativu a informatiku několika ministrů spravedlnosti. Od roku 2006 je členem Legislativní rady vlády. Člen rozkladové komise prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu, Úřadu vlády, Ministerstva financí a poradní komise Ministra spravedlnosti. Vysokoškolský učitel na katedře správního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Přední odborník na právo na informace. Problematiku práva na informace přednáší dlouhodobě od studentů výběrového semináře Právo na informace, přes posluchače z řad povinných subjektů až po soudce v rámci Justiční akademie. Podílí se na tvorbě a prosazování českého eGovernmentu. Je autorem a spoluautorem řady publikací, spoluautorem návrhu zákona o registru smluv. Zakládající člen společné výkladové skupiny Ministerstva vnitra a Ministerstva spravedlnosti k zákonu o datových schránkách. Člen pracovní skupiny eIDAS Ministerstva vnitra pro elektronické doručování. Působí jako člen pracovní skupiny Ministerstva vnitra pro registr smluv a spoluautor metodiky k tomuto zákonu. Ve své advokátní praxi se věnuje stavebnímu právu a byl vedoucím autorského kolektivu návrhu nového stavebního zákona.

Odborný program semináře:
* e-Government a elektronizace agend v oblasti veřejné správy
* právní rámec elektronizace právního styku a jeho vývoj
* elektronická identifikace podle nařízení eIDAS a zákona č. 250/2017 Sb., o elektronické identifikaci
* zákon č. 49/2020 Sb. zavádějící projekt bankovní identity
* zákon č. 12/2020 Sb., o právu na digitální služby
* zákon č. 261/2021 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s elektronizací postupů orgánů veřejné moci
* změny fungování datových schránek
* elektronická Sbírka zákonů a elektronická tvorba práva
* dotazy, diskuse

2.11.2021  Praha Upřesnující informace k termínu

2 140 Kč + 21% DPH

Kontrola proti spamu. Kolik je šest a šest ? Součet zapište číslicemi.