Top vision

czen

Dovolená, pracovní doba a překážky v práci po velké novele Zákoníku práce

Tento kurz již aktuálně nerealizujeme. Pokud máte o téma zájem obraťte se prosím na naše zákaznické centrum.

Dovolená, pracovní doba a překážky v práci po velké novele Zákoníku práce

Integrace změn do života firmy

Pro všechnyNovinka

Slaďte požadavky praxe s novou legislativou
Rok 2021 nám přináší nová pravidla týkající se výpočtu dovolené. Změna zasáhne každého zaměstnance v ČR. Možná už máte za sebou školení o novele. Ale jste si jistí, že téma dovolené perfektně ovládáte tak, abyste dovedli zaměstnancům zodpovědět každý jejich dotaz?
Efektivní práce, tlak na provozní a mzdové náklady, produktivitu VERSUS požadavky zákoníku práce na ochranu zaměstnanců, volno, příplatky. Pokud se vám zdá, že obě strany rovnice není možné sladit, pak by vás mělo zajímat téma pracovní doby.
Poutavou formou vás provedeme pravidly, která určuje zákon, a poradíme vám, jak se s nimi popasovat v běžném chodu firmy. To vše na praktických příkladech.

Dovolená

• vznik nároku na dovolenou vypočítávaný po odpracovaných týdnech (nárok ve dvaapadesátinách)
  • vliv týdenního úvazku zaměstnance na dovolenou
  • písemné plánování/určování/čerpání dovolené
  • možnosti převádění dovolené na žádost zaměstnance a vážné provozní důvody pro převádění ze strany zaměstnavatele
  • co přerušuje dovolenou
  • možnost čerpání dovolené ve státní svátek
  • minimální délka čerpání dovolené
  • započtení překážek v práci jako odpracované doby
  • nezabavitelná část dovolené
  • krácení dovolené za neomluvené zameškané směny
  • princip „co není zakázáno, je dovoleno" a jeho použití u nároku, výpočtu a čerpání dovolené

Pracovní doba

• typy pracovních režimů, vč. směnných režimů, pružné pracovní doby a konta pracovní doby
  • přestávky v práci vč. bezpečnostních
  • povinné doby odpočinku mezi směnami a v rámci týdne
  • práce přesčas a možnosti jejího nařizování
  • práce ve svátek nařízená nebo po dohodě
  • stanovená, zkrácená a kratší pracovní doba
  • zákonný nárok na vhodnou úpravu pracovní doby na žádost zaměstnanců podle judikatury
  • pracovní doba na pracovní cestě
  • pracovní pohotovost
  • evidence pracovní doby
  • pracovní doba při práci z domova (home office)
  • dohoda o sdíleném pracovním místě

Překážky v práci

• překážky na straně zaměstnance (nemoc, osobní překážky, překážky z obecného zájmu, mateřská a rodičovská dovolená)
  • kdy je zaměstnavatel povinen uvolnit zaměstnance z práce a kdy nikoliv
  • překážky na straně zaměstnavatele a náhrady mezd (prostoj, živel, částečná nezaměstnanost...)

Co mi kurz přinese?

• získáte celkový přehled o nové úpravě dovolené, pracovní doby a překážek dle zákona
  • detailně se seznámíte s povinnostmi zaměstnavatele a právy zaměstnance
  • budete moci konzultovat vaše vlastní modely pracovní doby

Komu je kurz určený?

• pracovníkům HR oddělení
  • personalistům
  • jednatelům a majitelům společností
  • manažerům a vedoucím pracovníkům
  • účetním, asistentkám

Jak hodnotí kurz účastníci?

1,04 Celkový dojem z kurzu

Uplatnění poznatků v praxi

Akci bych doporučil známým

Termíny konání

Proč se rozvíjet s top vision?

1,21 průměrná známka
kvality kurzů