Vedoucí volnočasových aktivit dětí a mládeže zakončený státní kvalifikační zkouškou

Kurz zakončený státní kvalifikační zkouškou (autorizace MPSV).

Odborný směr:                 Věda, vzdělávání, sport

Odborný podsměr:           výchova předškolní a mimoškolní

Kvalifikační úroveň:          Střední vzdělání s maturitní zkouškou  (NSP 4)

(výstupní po složení

kvalifikační zkoušky)

Vstupní požadavky:

ZŠ vzdělání

doložení certifikátu o absolvování kurzu první pomoci o minimálním rozsahu 20 hodin (možnost kurz absolvovat společně s kurzem)

Vedoucí volnočasových aktivit dětí a mládeže řídí a realizuje výchovně vzdělávací proces ve volnočasových aktivitách dětí a mládeže.

OSNOVY KURZU:

1. Orientace v právním a ekonomickém rámci při práci s dětmi a mládeží ve volném čase. BOZP a PO při práci s dětmi a mládeží.
  2. Zjišťování potřeb dětí a mládeže (vývojová specifika věkových kategorií, naplňování potřeb v rámci volnočasových aktivit, cílové skupiny, cíle aktivit)
  3. Sestavení obsahu a struktury výchovně vzdělávací aktivity na základě stanovených vzdělávacích cílů (podklady pro výchovně vzdělávací aktivity, navržení výchovně vzdělávacích metod dle stanovených cílů, didaktické pomůcky).

Časový scénář výchovně vzdělávací aktivity.

1. Komunikace s cílovými skupinami při zahájení a průběhu volnočasové aktivity.
  2. Hodnocení výchovně vzdělávací aktivity a dosažení nastavených vzdělávacích cílů a požadovaných kompetencí.
  3. Tvorba a vedení výchovně vzdělávacích aktivit s ohledem na speciální vzdělávací potřeby, prevenci rizikového chování. Základy multikulturní a environmentální výchovy.
  4. Provádění krizové intervence.

Vedoucí volnočasových aktivit dětí a mládeže vykonává v praxi např. tyto činnosti:

• Analyzování potřeb sociální skupiny.
  • Stanovování výchovných a vzdělávacích cílů.
  • Aplikace výchovných a vzdělávacích metod.
  • Organizace a zajištění her a dalších činností.
  • Posuzování bezpečnostních a zdravotních rizik.
  • Vedení oddílu, skupiny, kroužku, aktivit, akcí.
  • Vyhodnocování účinnosti výchovy.

TERMÍN

14.9. - 21.10.

dopolední kurz

9.00 - 12.10/14.00

21.10. zkouška

pondělí + ob týden čtvrtek + 1 den týdně projektová část kurzu

14.9. - 21.10.

odpolední kurz

15.00 - 18.10/19.30

21.10. zkouška

pondělí + ob týden čtvrtek + 1 den týdně projektová část kurzu

19.9. - 21.11.

víkendový kurz

21.11. zkouška

soboty + neděle

19. + 20.9., 3.10., 17. + 18.10., 14. + 15.11.

+ projektová část kurzu

Výstup z projektové části kurzu a jeho prezentace je součástí přípravy ke kvalifikační zkoušce.

Cena a praktické informace

• Cena: 10.300,- Kč nebo dle ceny se slevou u termínu kurzu
  • Uvedené slevy jsou platné při objednání kurzu a současně úhradě kurzovného

Cena zahrnuje kvalifikační zkoušku. Zdarma přístup na studijní portál (zde naleznete m.j. opakovací testy, které vám usnadní přípravu ke zkoušce). Kurzy obsazujeme dle pořadí přijatých přihlášek a úhrady kurzovného.

Zájemci o kurz, evidovaní na ÚP - kurz zdarma. Rádi Vám poradíme, jak postupovat.

Přihlášení do kurzu:

• Odešlete formulář níže, uveďte vybraný termín kurzu
  •  nebo napište na e-mail: popelikova@oapraha.cz

Místo konání:

• Staropramenná nebo Ostrovského ulice, Praha 5 – Smíchov, oboje u metra Anděl

akreditace MPSV

14.9.2021 –  21.10.2021  Praha
09:00 – 12:10 hod.

10 300 Kč

Kontrola proti spamu. Kolik je šest a šest ? Součet zapište číslicemi.