International Material Data System: Foundation (IMDS1)

Popis kurzu

Obsahem tohoto školení je seznámení se se systémem IMDS a jeho procesy a funkcemi, přičemž důraz je kladen na nejběžnější funkce a procesy, praktické procvičení běžných funkcí a procesů.

Určeno pro

Začínající uživatelé systému IMDS a uživatelé, kteří dosud neprošli odborným zaškolením pro používání systému („intuitivní uživatelé“)

• Základní pojmy a procesy, architektura a bezpečnost systému

• Veřejné stránky IMDS, GADSL

• Registrace a přihlašování

• Základní nabídka IMDS

• Doporučení pro tvorbu IMDS (Recommendations)

• Základní operace uživatele v systému – vyhledávání a vytváření jednotlivých typů MDS (komponenty, semi-komponenta, materiály), životní cyklus MDS - odesílání, schvalování, zamítání, opravy MDS, verze a stavy MDS spojené s těmito operacemi

• Praktická cvičení:

• Vytvoření MDS, interní vydání MDS, použití interně vydaného MDS, odeslání MDS

• Zamítnutí MDS, opravy MDS (stávající verze, nová verze)

• Opravy MDS s využitím nových funkcí 1 (nahrazení uzlů, výmaz uzlů)

• Opravy MDS s využitím nových funkcí 2 (Žádanka o MDS - vytvoření žádanky, zpracování žádanky – připojení již opravovaného MDS)

• Vytváření vlastních seznamů materiálů, komponent (využití funkce tiskových výstupů u výsledků vyhledávání), tisk MDS reportu

Studijní materiály

V češtině

International Material Data System: Foundation (IMDS1)

19.9.2022  Praha

Kontrola proti spamu. Kolik je deset a sedm ? Součet zapište číslicemi.