PECB ISO 22301 - Foundation

Cílem tohoto školení je pomoci účastníkům pochopit základní koncepty a principy systému řízení kontinuity činností (BCMS) založeného na normě ISO 22301.
Úroveň
Určeno účastníkům bez znalostí a zkušeností
základní
Délka kurzu
2 dny
 cz  eu
Kód kurzu
PU23240148
Kategorie:
Chcete tento kurz na míru pro vaši firmu? Kontaktujte nás

Kurzy v konkrétním termínu s živým lektorem

Jak a kde kurz probíhá.
3. - 4. 6. 2024
Kód vybraného kurzu: PU23240148-0005
24. - 25. 6. 2024
?
Kurz probíhá online přes počítač a ve stanoveném termínu, lektor je připojen vzdáleně.
Kód vybraného kurzu: PU23240148-0007
18. - 19. 11. 2024
Kód vybraného kurzu: PU23240148-0006
16. - 17. 12. 2024
Kód vybraného kurzu: PU23240148-0008
Otevřený termín
?
Společně se domluvíme na konkrétním datu. Jedná se o nezávaznou objednávku.
Kód vybraného kurzu: PU23240148-0001
Otevřený termín
?
Společně se domluvíme na konkrétním datu. Jedná se o nezávaznou objednávku.
Kód vybraného kurzu: PU23240148-0002

Popis kurzu

Absolvováním tohoto školicího kurzu se účastníci dozvědí více o struktuře a požadavcích normy, včetně politiky BCMS, závazku vrcholového vedení, interního auditu, přezkoumání vedením a procesu neustálého zlepšování.
  • Lekce jsou ilustrovány praktickými otázkami a příklady.
  • Praktická cvičení obsahují příklady a diskuse.
  • Praktické testy jsou podobné certifikační zkoušce.

Požadované znalosti

Nejsou požadována žádná předchozí školení nebo jiné znalosti a zkušenosti.

Komu je kurz určen

• Osobám zapojeným do řízení kontinuity podnikání
  • Osobám, které chtějí získat znalosti o hlavních procesech systémů řízení kontinuity podnikání (BCMS)
  • Osobám, které mají zájem o rozvoj kariéry v oblasti řízení kontinuity podnikání

Obsah kurzu

1. den: Úvod do problematiky systému řízení kontinuity podnikání podle požadavků normy ISO 22301
2. den: Požadavky na systém řízení kontinuity podnikání a certifikační zkouška

Certifikace

Součástí je certifikační zkouška v českém nebo anglickém jazyce.

Po absolvování školicího kurzu se můžete přihlásit ke zkoušce, a pokud ji úspěšně složíte, můžete požádat o udělení osvědčení “PECB Certified ISO 22301 Foundation”. Certifikát PECB Foundation prokazuje, že máte znalosti o základních koncepcích, principech, metodikách, požadavcích, rámci a přístupu k řízení používaném v oblasti kontinuity podnikání.

Certifikační zkouška „PECB ISO 22301 Foundation“ plně splňuje požadavky programu PECB Examination and Certification Programme (ECP). Zkouška zahrnuje ověření následujících oblastí kompetencí:
  • Základní principy a pojmy systému řízení kontinuity podnikání (BCMS)
  • Systém řízení kontinuity podnikání (BCMS)
Zkouška se skládá ze 40 testových otázek s výběrem možných odpovědí (a, b, c) a je ve formě “closed book”, tzn. není možné používat žádné materiály. Zkouška trvá 1 hodinu a je možné ji skládat online nebo prezenčně. V případě nesložení zkoušky je možné ji zdarma opakovat do 12 měsíců.

Materiály

Účastníci obdrží materiály ke školení, které obsahují více než 450 stran vysvětlujících informací, příkladů, osvědčených postupů, cvičení a kvízů. Materiály jsou dostupné v elektronické formě prostřednictvím aplikace KATE.  Veškerou dokumentaci lze pomocí aplikace KATE stáhnout a následně vytisknout.

• Popsat koncepty, principy a definice řízení kontinuity podnikání
  • Vysvětlit hlavní požadavky ISO 22301 na systém řízení kontinuity podnikání (BCMS)
  • Identifikovat přístupy a techniky používané pro implementaci a řízení BCMS

Lektoři

Petr Tuka

CISM, CRISC, CISA, CDPSE, CASP+. Je profesionál v oblasti informační bezpečnosti s třicetiletou praxí.
V současné době se zaměřuje na poskytování poradenských a auditních služeb v oblasti řízení informační a kybernetické bezpečnosti, kontinuity podnikání, rizik a ochrany soukromí.
Jako certifikovaný trenér/instruktor vede vybrané kurzy společností CompTIA, EC-Council a PECB.
Je držitelem řady certifikátů společností AXELOS, CompTIA, EC-Council, ISACA a The Open Group.

Chcete tento kurz na míru pro vaši firmu?

Předchozí kurzy

Chcete tento kurz na míru pro vaši firmu?

Proč s námi