Daň z příjmů fyzických osob - Konec roku 2021 a rok 2022 - Není určeno mzdovým účetním - školení bude realizováno prezenční formou i online

Upozornění!  školení bude realizováno prezenční formou  i online / tj.  webinář/

Účastníci, kteří jsou již přihlášení prosíme, aby nám sdělili, kterou z nabízených forem výuky

si zvolí.  Ti účastníci, kteří chtějí teprve přihlášku k účasti poslat žádáme, aby do kolonky "další účastníci"

napsali zvolenou formu účasti na školení. Abychom těm, co se zúčastní online mohli poslat přihlašovací

kody do webináře a materiály k namnožení.

Děkujeme vám.

Účastníci prezenčních seminářů jsou povinni se řídit

mimořádnými opatřeními MZ ČR ke dni konání semináře.

To se od 1. listopadu změní. „Nově bude odpovědný provozovatel, který musí certifikát zkontrolovat. Odpovědný je ale i člověk, který se odmítne prokázat. Potom by byl postižen i tento člověk jako doposud. Pokud je to organizovaná hromadná akce v zamluveném prostoru, nese odpovědnost organizátor akce,“ popsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pokud by zákazník protestoval, může podle něj věc řešit hygiena, případně policie.

Musí se dodržovat systém ON / očkování, prodělaná nemoc/.

Aktuální legislativa a nejčastější problémy

•  Nový tiskopis daňového přiznání
  •  Nová sleva na dani
  •  Nový samostatný základ daně
  •  Paušální režim a paušální daň (včetně povinných úprav při přechodu mezi jednotlivými režimy)
  •  Nový kompenzační bonus
  •  Chyby v uplatnění ztráty zpětně novela č. 299/2020 Sb., a změny při uplatnění ztrát včetně posunutí možnosti provedení daňové kontroly (9 Afs 81/2020)
  •  Chyby v mimořádných odpisech
  •  Změny v osvobozených příjmech – prodej nemovitostí (včetně výdajů a směny)
  •  Fakta a mýty stravenkového paušálu
  •  Změna ve vyhláškách – dopad sociální a zdravotní
  •  Upozornění na časté problémy s finanční správou
  •  Příjmy z pronájmu x poskytnutí ubytovacích služeb
  •  Úroky z úvěru (změny a chaty)
  •  Kdo si může uplatnit daňové zvýhodnění na děti
  •  Správné stanovení vstupní ceny
  •  Fakturace jednatele
  •  Dary u dárců a příjemců
  •  Příjmy spolupracující osoby
  •  Příjmy ze zdrojů v zahraničí (letos může být výhodnější jiný způsob zdanění)
  •  Výdaje procentem u finančních poradců
  •  Zajímavé rozsudky Nejvyššího správního soudu v oblasti daně z příjmů fyzických osob
  •  Dotazy a diskuse

Přednáší:     Ing. Iva RINDOVÁ, FU pro Královéhradecký kraj

Termín: 28. ledna 2022 / pátek / od 8.30 8.00 prezence /

Místo:  Zasedací místnost T-STRING a.s., Masarykovo nám. 1484,Pardubice i online

Cena:    2000,-Kč   /nejme plátci DPH/

Účastnický poplatek se nevrací. Nebudete-li se moci semináře zúčastnit, pošlete náhradníka.

Pokud se na seminář přihlásí 2 a více účastníků z jedné organizace či firmy, bude základní účast. poplatek snížen o 200,-Kč za každého posluchače.

Členové SVAZU ÚČETNÍCH mají nárok na slevu 100 Kč.

Cena zahrnuje účastnický poplatek, kávu nebo čaj, minerálku, bagetu nebo chlebíček, zákusek, materiály lektora.

Kontaktní údaje na organizátora semináře:

Vzdělávací agentura SALVEA, K Zámečku 338, 530 03 Pardubice

IČ: 62708775 Nejsme plátci DPH

Mail: salvea.pce@volny.cz

Telefon: +420 727 855 400, +420 722 546 496

Bankovní spojení:     9869935524/0600 MONETA  MONEY Bank a.s.

28.1.2022  Pardubice Upřesnující informace k termínu
08:30 – 13:30 hod.

Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a sedm ? Součet zapište číslicemi.