Účetnictví - rekvalifikační kurz - 5x NEDĚLE

Cíle kurzu:

Naučit se účetnictví a příslušné daně od základů po účetní závěrku. Pochopit principy účtování. Získat Osvědčení o rekvalifikaci v oboru Účetnictví.

Pro koho je kurz určen:

Zájemcům, kteří chtějí umět účtovat a porozumět souvisejícím daním. Naučit se vyplnit daňové přiznání. Zároveň nemají čas na studium ve všední dny.

Náplň kurzu:

• Rekvalifikační kurz se skládá ze 3 odborných částí, které na sebe navazují a společně tvoří rekvalifikaci na profesi účetní.

1) Základy účetnictví

• Legislativa účetnictví, náležitosti účetních dokladů.
  • Rozvaha. Výkaz zisků a ztrát.
  • Podvojnost.
  • Účtování pokladny, banky.
  • Zúčtovací vztahy.
  • DPH. Majetek. Zásoby.
  • Mzdy. Zaúčtování mezd. Zdravotní pojištění. Sociální pojištění. Nástup nového zaměstnance.

2) Účetnictví pro pokročilé

• Zúčtovací vztahy, reklamace, vzájemné zápočty.
  • Cestovní náhrady. Stravné.
  • Přechodné účty.
  • Leasing. Opravné položky. Rezervy.
  • Náklady a výnosy z hlediska daně z příjmů.
  • Účetní uzávěrka. Účetní závěrka.

3) Daně

• Daňová soustava v ČR – základní přehled.
  • Zákon č. 16/1993 Sb., o dani silniční.
  • Zákon č.  586/1992 Sb. o daních z příjmů.
  • Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty.
  • Vyplňování daňových přiznání.

4) Procvičování na příkladech

• Hodně procvičujeme.

Studijní materiály:

E-learning:

• Získáte k dispozici zdarma přístup do výukového systému e-learning.
  • Obsahuje materiály, které Vám umožní zopakovat si to nejdůležitější z výuky a také otestovat si znalosti získané v průběhu kurzu.
  • Ovládání e-learningu je velmi jednoduché. (Jeho používání pro posluchače kurzu není povinné.)
  • Více se o e-learningu dozvíte zde.

Čas výuky:

• 5 nedělí + domácí studium
  • 8:30 do 15:10 hodin.

Studijní materiály:

• Náš tým lektorů sestavil skripta, která, jak věříme, oceníte nejen při výuce, ale i v dalším profesním životě.
  • Podívejte se na jejich ukázku.

Doklad o absolvování kurzu:

• Obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které nahrazuje školní vzdělání a posune Vás do praxe. Zároveň je jedním z podkladů při žádosti o živnostenský list.

Bonus:

• Posluchači kurzu od nás získají dárek – 3 publikace, které využijí při studiu i v účetní praxi: Daňové zákony, Účetnictví podnikatelů a Vzorový účtový rozvrh.

Vstupní podmínky

• Není potřeba mít žádné vstupní znalosti.
  • Pokud kurz chcete studovat jako rekvalifikaci, je potřeba splnit tyto 2 předpoklady:
    • věk nad 18 let,
    • ukončené střední vzdělání (střední škola, učiliště s maturitou i bez maturity).
  • Kurz můžete studovat i bez rekvalifikace, jako běžný vzdělávací kurz. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, nemusíte splňovat podmínky z předchozího bodu.

Účetnictví - rekvalifikační kurz - 5x NEDĚLE

24.10.2021 –  12.12.2021  Praha 2

7 200 Kč + 0% DPH

Kontrola proti spamu. Kolik je osm a tři ? Součet zapište číslicemi.