14p – ICT podpora Facility managementu (CAFM, BIM, číselníky)

Ing. Ondrej Strup, IFMA Fellow

Kurzem Vás provede Ing. Ondrej Strup, IFMA Fellow

V roku 1999 inicializátor oboru v ČR, zástupce ČR v normalizačních komisích. Garant rekvalifikace facility manažerů (MŠMT). Externí vyučující ČVUT FSv

Základní info

Proč se přihlásit

Doba, kdy si facility manažer vystačil s excelovou tabulkou a e-mailem je již dávno pryč. Mnohé vedení organizací si však toto ještě neuvědomilo. Správa majetku a řízení celé palety podpůrných služeb vyžaduje kvalitní evidenci a efektivní komunikační nástroj mezi zaměstnanci/uživateli budov a facility manažery. Z tohoto důvodu byly vyvinuty speciální programy obecně pojmenované CAFM (Compute Aided Facility Management), které modulovou formou nabízejí vše, co facility management potřebuje. Na trhu je mnoho lokálních i globálních řešení. Každá organizace, která by si chtěla takovýto systém pořídit (a u středních a velkých podniků je to nezbytnost) by si měla připravit představy o svých potřebách dříve, než osloví dodavatele těchto systémů. Přesně to je cílem dopoledního bloku, odpoledne pak zjistíte, co se skrývá za zkratkou BIM a jaké taje skrývají FM databáze a číselníky.

Stručný obsah kurzu:

 • FM bez podpory sofistikovaného ICT
 • Co od ICT očekáváme
 • ICT ve FM – terminologie
 • Jak postupovat při zavádění ICT
 • Druhy ICT systémů pro FM
 • Na co si dát pozor (rizika)
 • Ideální ICT pro FM dnes a zítra
 • Co je to BIM a jak souvisí s FM
 • Stavební kameny CAFM
 • Cíle nasazení CAFM systémů
 • Formy výstupů
 • Základy o databázích

Na co je seminář zaměřený

Dopolední blok je sestaven jako průvodce facility manažera, který se rozhodl pořídit ICT řešení pro svoji organizaci, od základních pojmů až doporučení, jak krok za krokem postupovat. Facility manažer musí zjistit skutečné potřeby facility managementu, musí spolu s ICT úsekem zjistit, jaké systémy organizace používá a kde a v jaké formě jsou aktivní databáze. Facility management není samostatný úsek organizace, je to integrální součást řízení celé společnosti, a proto i FM data musí kooperovat s daty ostatních systémů. Odborné parametry si pak dořeší vybraný dodavatel SW, základní rámec však musí nastavit facility manažer v rámci přípravy na výběrové řízení. Další blok je zaměřený na problematiku BIM (Building Information Modeling). BIM je jednotné datové prostředí, které provází budovy po celou dobu jejich vzniku a existence. Facility management tak využívá těchto dat po nejdelší dobu. V závěrečném bloku se posluchači seznámí o „stavebních kamenech CAFM“. Jak jsou tvořeny databáze, číselníky, požadavkové systémy či reporty.

Tento seminář je součástí rekvalifikačního kurzu facility manažera (14. den), lze ho však absolvovat i samostatně.

 

14p – ICT podpora Facility managementu (CAFM, BIM, číselníky)

Vybraný termín:

15.1.2025  Praha 8 - Karlín Upřesnující informace k termínu
09:00 – 17:00 hod.

Cena
4 250 Kč + 21% DPH

Termíny kurzu

Praha 8 - Karlín
Tento termín

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a šest ? Součet zapište číslicemi.