Internet - základní kurz

Kurzem Vás provede Ing. Marek Laurenčík, MBA, Ing. Michal Bureš, CSc, Bc. Pavel Štícha, Jan Andrš, Ing. Martin Štěpánek, Ing. Josef Grygar, Dr. Alexandr Perutka  a další odborníci k některým dílčím tématům kurzu.

Standardní délka kurzu je jeden den (6 vyučovacích hodin). Výuka probíhá na počítačové učebně vybavené datovým projektorem. Školení probíhají vždy od 9:00 do 13:00. Každý posluchač má k dispozici samostatný počítač a obdrží zdarma kvalitní literaturu ke kurzu. Optimální počet posluchačů v kurzu je pět až osm. V průběhu kurzu je k dispozici občerstvení a během přestávek možnost volného přístupu na internet.

Kurz naučí posluchače všechny standardní možnosti práce s internetem, vyhledávání a komunikační nástroje na internetu. Dále se seznámíte s prostředím Google a jejich možnostmi. Dále práci s aktivními formulářovými prvky jak pro vyhledávání, tak pro další práci. Součástí kurzu je základní ukázka práce i Google aplikacemi, webmaily a dalšími prvky současných technologií.

Kurz je rozdělen do bloků s následujícím přehledem probírané látky:

• Opakování základních pojmů z předpokládaných znalostí
  • Základní seznámení s jednotlivými internetovými prohlížeči
  • Základní pojmy na internetu (www, doména …), internetovské adresy
  • Praktická práce s hypertextovými stránkami, způsoby prohlížení www stránek
  • Internetové portály a katalogy
  • Vyhledávací nástroje na internetu – Google, Seznam, a další
  • Používání webmailu a základní ukázky
  • Zajímavá místa na internetu, nejčastější zdroje informací
  • Ukládání získaných informací na vlastní počítač
  • Tipy a triky s internetem, zajímavé adresy
  • Filosofie internetu – pravidla projevu na internetu
  • Zabezpečení a ochrana při práci s internetem
  • Opakování a procvičování probrané látky

Po absolvování kurzu obdrží každý účastník osvědčení o absolvování kurzu / certifikát.

Rozsah výuky a organizace výuky:

• Celková délka kurzu je jeden školicí půlden, vždy 9:00 – 13:00 hodin
  • Kurz probíhá ve skupinách prezenční formou na učebně.
  • Součástí kurzu je malé občerstvení, nealkoholické nápoje a káva nebo čaj.
  • Všichni účastníci obdrží ke kurzu studijní materiály, případně kvalitní literaturu k dalšímu studiu.
  • Kurz vždy probíhá na našich pražských učebnách. V případě dohody s účastníky je možno kurz absolvovat internátně na našem vzdělávacím středisku na Zbirohu (www.kvasek.cz), nebo na našich učebnách na Karlovarsku.
  • Kurz vyučuje  tým zkušených lektorů: Ing. Marek Laurenčík, MBA, Ing. Michal Bureš, CSc, Bc. Pavel Štícha, Jan Andrš, Ing. Martin Štěpánek, Ing. Josef Grygar, Dr. Alexandr Perutka  a další odborníci k některým dílčím tématům kurzu.

Podrobné informace o kurzu naleznete na našem webu:

Podrobnou osnovu ke stažení naleznete:

Internet - základní kurz

2.6.2023  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontrola proti spamu. Kolik je devět a tři ? Součet zapište číslicemi.