OBCHODNÍ KORESPONDENCE - VIZITKA FIRMY (pravidla a novinky v písemné korespondenci)

Kam dát a kam nedat čárku, jak je to s velkými písmeny, je „by jste" správně? Říká Váš text opravdu to, co chcete, aby říkal? A říká to dostatečně zdvořile? Naučili Vás ve škole pravopis a stylistiku správně? Máte jistotu, že obchodní písemnosti opouštějí Vaši kancelář v podobě odpovídající požadavkům současných norem, pravidel a zvyklostí? Vyznáte se v akademických titulech a víte, kdy je použít, a kdy rozhodně ne? Používáte v mailech dobrý den? A je to tak správně?

URČENO
Všem, kteří píší dopisy a e-maily, sestavují texty letáků, pozvánek, návodů, programů apod. A také těm, kteří je svým souhlasem pouštějí do světa obchodu, státní správy, výroby.

PŘÍNOS PRO ÚČASTNÍKY
Zopakují si pravidla pravopisu a stylistiky ze školy, doplní je novinkami a ujistí se, jak má vypadat obchodní dopis v papírové i elektronické podobě. Seznámí se s normou Úprava písemností a dokážou ji kriticky aplikovat ve své praxi.

OBSAH

• Písemnost - naše vizitka aneb Co o nás prozradí dopis nebo e-mail?
  • Pravopis nemusí být nuda / Ach ty čárky! / A co velká písmena
  • Jak oslovit a neurazit aneb pátý pád stále žije
  • Tituly, hodnosti, funkce
  • Zkratky a značky
  • Moderní stylistika - jak se vypořádat s úředničtinou a psát čtivě
  • Nelogičnosti, nadbytečnosti a modernismy v úřednickém jazyce
  • Kouzelná slůvka a malé zrady v jazyce úředníka
  • Mezery na vás hodně prozradí
  • Norma ČSN 01 6910 - Úprava písemností psaných textovými editory
  • Základy netikety - e-mailová korespondence

METODY A FORMA
Komentovaný výklad, praktická cvičení, v případě zájmu rozbor konkrétních písemností z Vašeho pracoviště, diskuze.

TERMÍN
06.11.2013  (9,00 - 17,00 hod.)

LEKTORKA
Mgr. Jana Olchavová - lektorka obchodní korespondence, pravopisu českého jazyka, etikety.
Absolventka filozofické fakulty Masarykovy univerzity s pedagogickou praxí na středních školách a lektorka pravopisu a obchodní korespondence pro různé cílové skupiny, zejména pro úředníky bank, pojišťoven, veřejné správy a samosprávy, realitních kanceláří, reklamních agentur apod. Vedoucí autorka učebnice Písemná a ústní komunikace pro střední odborné školy, autorka učebních materiálů z oblasti písemné komunikace.

3.950,- Kč + DPH

MÍSTO KONÁNÍ
Školící středisko agentury AHA, Na Pankráci 30, Praha 4, u metra C - Vyšehrad

Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a tři ? Součet zapište číslicemi.