Praktický seminář - VSM - Jak přidat hodnotu svým procesům

Tok hodnot obsahuje všechny kroky, které jsou v současné době prováděny za účelem dodání produktů a služeb koncovým uživatelům a zákazníkům, ať už přidávají hodnotu nebo ne.

Mapování hodnotového toku bylo identifikováno jako jadna z klíčových dovedností organizace na cestě za efektivními procesy.

Cíl semináře:

Naučit se rozpoznat přidanou a nepřidanou hodnotu v procesech

Lepší pochopení vazeb mezi materiálovým a informačním tokem

Pochopení výhod mapování toku hodnot

Rozpoznání plýtvání v procesech

Obsah semináře:

Definice produktové rodiny pro mapování

Mapování současného stavu toku hodnot

Zmapování výrobního, logistického i informačního toku

Vytvoření mapy budoucího stavu a realizace akcí

Kalkulace benefitů a prezentace top managementu

Diskuse, sdílení, zpětná vazba

Lean Academy je komplexní prakticky zaměřené studium – od začátečníků až po experty. Každý jeden praktický seminář se koná v jiné partnerské společnosti = 9 různých firem = 9 inspirací!

Semináře Lean Academy zahrnují:

• Praktické zaměření školení – minimálně 60% praktické části
  • Učení inspirací – semináře se konají přímo v partnerských společnostech jako jsou: Continental Automotive, Fraenkische, ABB, Siemens, Maier CZ, BOS CZ, Busch Výroba a jiné)
  • Každý praktický seminář se koná v jiné výrobní společnosti
  • Orientováno na výsledek – výsledky praktické části studenti prezentují přímo managementu společnosti
  • Semináře vedou zkušení lektoři s letitými zkušenostmi v oblasti řízení firem, kontinuálního zlepšování, mentoringu a coachingu
  • Studenti během studia dostávají zadání na projekt v rámci kterého implementují některé z lean metodik přímo ve svých společnostech

Praktický seminář - VSM - Jak přidat hodnotu svým procesům

Kontrola proti spamu. Kolik je šest a deset ? Součet zapište číslicemi.