CH013: Microsoft Exchange Server 2019 - administrace a správa

kurz

Určeno pro

Tento základní pětidenní kurz seznamuje studenty s administrací a správou Exchange Server 2019. Studenti se naučí instalovat a konfigurovat Exchange 2016, včetně provádění hromadných operací pomocí nástrojů Exchange Management Shell.

Obsah kurzu

Hlavní témata kurzu * Modul 1: Nasazení Microsoft Exchange Server 2019 Přehled o Exchange Server 2019 Požadavky a možnosti nasazení Exchange Server 2019 * Modul 2: Správa Microsoft Exchange Server 2019 Správa Exchange Serveru 2019 Přehled o Exchange 2019 Konfigurace poštovních serverů * Modul 3: Správa objektů příjemců Příjemci v Exchange Server 2019 Správa příjemců Konfigurace seznamů adres a politik * Modul 4: Správa pomocí Exchange Management Shell Přehled o Exchange Management Shell Správa pomocí Exchange Management Shell Správa pomocí skriptů Exchange Management Shell * Modul 5: Konfigurace připojení klienta Konfigurace klientského přístupu Správa klientských služeb Připojení klienta a publikování služeb Konfigurace aplikace Outlook na webu Konfigurace mobile messaging * Modul 6: Správa vysoké dostupnosti v Exchange 2019 Vysoká dostupnost v Exchange Server 2019 Konfigurace vysoké dostupnosti databáze poštovních schránek Konfigurace vysoké dostupnosti klientského přístupu * Modul 7: Obnova po havárii Zálohování Exchange Server 2019 Obnova po havárii * Modul 8: Konfigurace a správa přenosu zpráv Přehled o přenosu zpráv Konfigurace přenosu zpráv Správa pravidel * Modul 9: Konfigurace antiviru, antispamu a ochrany proti malwaru Nasazení a správa Edge Transport server Implementace antivirového řešení Implementace antispamové řešení * Modul 10: Nasazení a správa Microsoft Exchange Online Přehled o Exchange Online a Office 365 Správa Exchange Online Migrace na Exchange Online * Modul 11: Monitorování a odstraňování problémů Monitorování Exchange Server 2019 Řešení problémů * Modul 12: Zabezpečení a údržba Exchange Server 2019 Zabezpečení serveru pomocí RBAC (role-based access control) Konfigurace auditování Údržba serveru Dělka kurzu 5 dnů (35 vyučovacích hodin)

Předpoklady

Zkušenosti s administrací Windows Server a AD DS, včetně přehledu o DNS. Základy TCP/IP a zkušenosti se sítěmi.

Studijní materiály

Výuka probíhá podle originálních anglických studijních materiálů společnosti Microsoft.

Návaznosti

• CH014

CH013: Microsoft Exchange Server 2019 - administrace a správa

16.9.2024 –  20.9.2024  Praha Upřesnující informace k termínu

28 000 Kč + 21% DPH

Termíny kurzu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu Skoleni.cz.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.