Microsoft Azure Data Fundamentals

Popis kurzu

Studenti identifikují a popíší základní koncepty dat, jako jsou relační, nerelační, velká data a analytika, a prozkoumají, jak je tato technologie implementována v Microsoft Azure. Prozkoumají role, úkoly a odpovědnosti ve světě dat. Studenti prozkoumají nabídky relačních dat, zajišťují a nasazují relační databáze a dotazují se na relační data prostřednictvím cloudových datových řešení s Microsoft Azure. Prozkoumají nabídky nerelačních dat, zajišťují a nasazují nerelační databáze a nerelační datové obchody s Microsoft Azure. Studenti prozkoumají možnosti zpracování dostupné pro vytváření řešení pro analýzu dat v Azure. Prozkoumají Azure Synapse Analytics, Azure Databricks a Azure HDInsight. Studenti se naučí, co je Power BI, včetně jejích stavebních bloků a jak spolupracují.

Cíle kurzu

Po absolvování tohoto kurzu budete schopni:

• Popsat základní koncepty dat v Azure

• Vysvětlit pojmy relačních dat v Azure

• Vysvětlit pojmy nerelačních dat v Azure

• Identifikovat komponenty moderního datového skladu v Azure

Určeno pro

Tento kurz je určen pro jednotlivce, kteří se chtějí naučit základy databázových konceptů v cloudovém prostředí, získat základní dovednosti v cloudových datových službách a vybudovat si základní znalosti cloudových datových služeb v Microsoft Azure

Studijní materiály

Materiály jsou v elektronické podobě.

Microsoft Azure Data Fundamentals

13.5.2021  Praha

12 000 Kč

Termíny kurzu

Kontrola proti spamu. Kolik je tři a šest ? Součet zapište číslicemi.