Zákon o registru smluv – školení je připraveno na základě požadavku našich klientů---školení se uskuteční prezenčně i online

Anotace:

Zákon o registru smluv je účinný od 1. července 2016 – na školení budou představeny základní tipy při jeho aplikaci. Zároveň upozorníme na časté chyby a doporučíme praktické postupy. Zákon přinesl velké povinnosti pro veřejnou správu, ale také pro všechny subjekty, které s veřejnou správou uzavírají smlouvy. Zákon tedy dopadá na každého! Sankcí za nesplnění zveřejnění smluv je jejich neplatnost. Ačkoliv je zákon poměrně krátký vzbuzuje celou řadu otázek a výklady k jednotlivým ustanovením se liší.

Cílem kurzu je představit základní pravidla a postupy při dodržování zákona a prakticky ukázat, jak se smlouva do Registru vkládá. Vše bude vysvětleno srozumitelně, prakticky, a to včetně ukázek (vkládání, oprava smlouvy, znepřístupnění záznamu).

Cílová skupina:  všichni, kdo se chtějí orientovat v pravidlech, které zákon o registru smluv stanovuje (úředníci státní správy, školských zařízení, příspěvkových organizací, podnikatelé atd.).

Obsah školení:

•  Zákon č. 340/2015 Sb., o registru smluv:
  •  smysl a účel,
  •  vazba na ostatní právní předpisy.
  •  novely zákona a praxe.
  •  Povinné subjekty:
  •  kdo musí smlouvu zveřejnit,
  •  za jakých podmínek musí smlouvu zveřejnit.
  •  Časté chyby a omyly.
  •  Zveřejňované smlouvy – způsob, rozsah a forma zveřejnění.
  •  Posuzování hodnoty předmětu smlouvy.
  •  neplatnost jako sankce za nezveřejnění.
  •  Diskuse, otázky.

Přednáší:      Mgr. Ing. Tezeza K R U P O V Á Ph.D.,  lektorka seminářů k tzv. novému občanskému zákoníku a práva obecně – zejména pro ekonomické a neprávní profese. V současné době je zaměstnána jako vedoucí Oddělení metodiky a kontroly střetu zájmů na Odboru střetu zájmů a boje proti korupci MS Praha

Termín:     23. dubna 2024  ( úterý )  od 8.30  ( 8.00 prezence)

Místo:     Zasedací místnost T-STRING a.s., Masarykovo nám. 1484, Pardubice

i online

Cena:     2400,-Kč

23.4.2024  ONLINE Upřesnující informace k termínu
08:30 – 13:00 hod.

Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a dvě ? Součet zapište číslicemi.