Interní auditor ISO 50001 – Hospodaření s energií

Kurz na míru

Zaměření: na kurzu "Interní auditor ISO 50001 – Hospodaření s energií" se naučíte, jak plánovat, provádět a zaznamenávat výsledky interního auditu systému energetického managementu (EnMS) podle požadavků normy ISO 50001. Seznámíte se se základními požadavky ISO 50001, včetně požadavků souvisejících právních předpisů v oblasti hospodaření s energií. Součástí kurzu jsou příklady řešení obvyklých situací při zavádění a provozování systému hospodaření s energiemi. Praktická cvičení jsou zaměřena na efektivní zvládání interních auditů.

Cílová skupina: interním auditoři a pracovníci odpovědní za provádění interních auditů dle normy ISO 50001 Systémy managementu hospodaření s energií.

Obsah kurzu:

• Účel a přínosy uplatňování systému energetického managementu podle ISO 50001:2011
  • Výklad principů, požadavků a zásad normy ISO 50001:2011